Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Velké Heraltice
Velké Heraltice

Aktuality

Zobrazeno 61-90 ze 264

Valentýnský odběr krve

Datum: 5. 2. 2026

13.2.2026 od 6:30 - 12:00 hod. v nemocnici OPAVA

31.01.2026 je splatnost faktury za vodné a stočné.

Datum: 29. 1. 2026

Upozorňujeme občany na splatnost faktury za vodné a stočné. Termín je 31.1.2026. Děkujeme

Preventivní článek

Preventivní článek PČR - Bezpečně během jarních prázdnin

Datum: 29. 1. 2026

Bezpečně během jarních prázdnin
Blíží se období jarních prázdnin období a s ním mohou být spojena také rizika, ať už doma nebo venku.
Pojďme si připomenout, jak si tento čas užít bez zbytečných komplikací.

Preventivní článek PČR - jak se chovat při dopravní nehodě

Datum: 29. 1. 2026

Jak se správně chovat při dopravní nehodě
Kdy volat policii a jak vyplnit záznam o dopravní nehodě (euroformulář)......

Společnost dřevo Habrovany nabízí štípané dřevo

Datum: 29. 1. 2026

Společnost Dřevo Habrovany nabízí občanům dodání štípaného palivového dřeva, tvrdého i měkkého a také suchého s dopravou ZDARMA a rychlým dodáním až k Vám domů. Objednávejte na telefonním čísle : 739 572 972, nebo nawww.drevohabrovany.cz.

tříkrálová sbírka

Výsledky Tříkrálové sbírky 2026

Datum: 28. 1. 2026

Děkujeme všem lidem za podporu dalšího ročníku Tříkrálové sbírky, který právě končí.
Sbírka byla letos, pokud jde o darovanou částku, velmi úspěšná.

Vánoční zpívání

Pozvánka na Vánoční zpívání 24.12.2025 v 11:00 hod. v KD Táboře

Datum: 19. 12. 2025

Spolek tábor ve Slezsku srdečně zve na tradiční Vánoční zpívání, které se bude konat 24.12.2025 v 11:00 hod. v KD Táboře .

zima

Obecní úřad - - - - D O V O L E N Á - - - - - -

Datum: 17. 12. 2025

Od 22.12.2025 do 02.01.2026 máme dovolenou.

setkání

Vánoční sousedské setkání v Malých Heralticích 20.12.2025

Datum: 15. 12. 2025

Vánoční sousedské setkání dne 20.12.2025 v 17.00 hod. v bývalé školce v Malých Heralticích.

popelnice

Svoz popelnic

Datum: 15. 12. 2025

Informujeme občany , že ve středu 31.12.2025 proběhne poslední svoz popelnic v tomto roce. Ve čtvrtek 1.1.2026 svoz neproběhne!

Monitorování provozu kotlů na pevná paliva

Datum: 2. 12. 2025

Odbor životního prostředí ve spolupráci
s odborem informatiky začali monitorovat kouřící
komíny pomoci dronu.

UZAVŘENÍ KOMPOSTÁREN

Datum: 27. 11. 2025

Oznamujeme občanům, že z důvodu změny počasí, již máme uzavřeny obě kompostárny. Kompostárnu ve Velkých Heralticích i kompostárnu v Sádku.

hledá se pes

Hledá se pes !

Datum: 25. 11. 2025

Lapi je 1,5 roku starý pes. Na krku má řetízkový obojek se známkou ve tvaru kosti se jménem Lapi a kontaktním telefonem a je čipovaný. Není kastrovaný, ale má jen jedno varle a váží cca 20 kg. Ztratil se večer 24.11.25 na procházce v polích mezi Tískem a Bílovcem.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 12.12.2025

Datum: 24. 11. 2025

Informujeme občany, že dne 12.12.2025 od 11:30 do 15:30 dojde k přerušení dodávky elektrické energie. Odstávka se týká ulice Slepá č.p. 80,82,86,156,202

kartička pojištěnce

Nález průkazu pojištěnce

Datum: 21. 11. 2025

Ztracený průkaz pojištěnce byl nalezen 20.11.2025 v areálu dětského domova ve Velkých Heralticích. Majitel si jej může vyzvednout na obecním úřade.

odstávka

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 11.12.2025

Datum: 20. 11. 2025

Informujeme občany, že dne 11.12.2025 od 8:00 do 16:00 hod. dojde k přerušení dodávky elektrické energie.
Odstávka se týká ulic : Lihovarská č.p. 14,30 a Opavská č.p.1

nález

Ztráty a nálezy

Datum: 18. 11. 2025

Na vyhlídce ve Velkých Heralticích byly v neděli 16. listopadu 2025 nalezeny sluneční brýle a nabíjecí pouzdro pro sluchátka. Pokud jste ztratili tyto předměty, kontaktujte obecní úřad

sbírka

Tříkrálová sbírka od 1. do 14. ledna 2026

Datum: 14. 11. 2025

Tříkrálová sbírka se v celé naší zemi uskuteční od 1. do 14. ledna 2026.

Nabídka zakoupení vyřazených knih v knihovně ve Velkých Heralticích

Datum: 22. 10. 2025

Využijte možnosti zakoupení vyřazených knih za 10,- Kč/kus

Obec Velké Heraltice nabízí svým občanům službu - mulčování a štěpkování 1

Obec Velké Heraltice nabízí svým občanům službu - mulčování a štěpkování větví

Datum: 22. 10. 2025

K mulčování jsou z rentabilních důvodů vhodné pozemky nad 1000 m2, s nízkou zastavitelností (ovocné stromy, záhony, skleníky, apod.) a s udržovanou plochou bez pařezů. Služba bude občanům poskytována za úplatu ve výši 500,- Kč/hod.
Štěpkování větví ze zahrad v zimním období- listopad-duben

Obec Velké Heraltice, nabízí odkup palivového dříví z obecních lesů. 1

Obec Velké Heraltice, nabízí k odkupu palivové dříví z obecních lesů.

Datum: 22. 10. 2025

Obec Velké Heraltice, nabízí svým občanům k odkupu palivové dříví z obecních lesů:
1. měkké dřevo 300,- Kč/m3 bez DPH
2. tvrdé dřevo 500,- Kč/m3 bez DPH
žádost přílohou.

bible

Přehled bohoslužeb a pobožností na hřbitovech 2025

Datum: 16. 10. 2025

Přehled bohoslužeb a pobožností na hřbitovech 2025

rozhlas

R O Z H L A S

Datum: 15. 10. 2025

Prosíme občany o nahlášení nefunkčního místního rozhlasu. Poruchy prosím hlaste na Obecním úřadě.
Děkujeme

kuřice

Prodej brambor, cibule, domácí vajíčka, kuřice - Sádecký dvůr

Datum: 29. 9. 2025

Statek a pila Pospěch Velké Heraltice - Sádecký dvůr nabízí k prodeji brambory, cibuli, kuřice, vajíčka, vykrmená prasátka.

dřevo

Nabídka palivového dřeva s dopravou zdarma

Datum: 29. 9. 2025

"Společnost Dřevo Habrovany nabízí občanům dodání štípaného, tvrdého i měkkého palivového dřeva s dopravou zcela ZDARMA a rychlým dodáním až k Vám domů. Objednávejte na telefonním čísle : 739 572 972 (8-15h), nebo nawww.drevohabrovany.cz.“

kominictví

Kominictví Urbášek bude v naší obci dne 3.9.2025 provádět kontrolu a čištění komínů

Datum: 27. 8. 2025

Kominictví Urbášek bude v naší obci dne 3.9.2025 provádět povinnou, každoroční kontrolu a čištění komínů a spalinových cest, od spotřebičů na pevná a plynná paliva.
Cena za čištění a kontrolu i se zprávou bude 450 Kč. Zájemci se mohou objednávat na telefonním čísle 704 657 599

Preventivní článek PČR - Bezpečná cesta zpět do školy

Datum: 22. 8. 2025

Preventivní článek PČR

kominctví

Kontrola a čištění komínu, plynového kotle, revize kotle na tuhá paliva

Datum: 20. 8. 2025

Vážení občané, kominictví a topen. servis nabízí 3.9.2025 čištění a revizi komínů a kotlů. Objednávejte na tel. 608 748 989. Cena: 450 Kč/komín, 450 Kč/pl.kotel, 1300 Kč/t.kotel.

Rekonstrukce kostela v místní části Košetice

Datum: 7. 8. 2025

Realizací bude obnoven historický vzhled vybraných částí objektu kostela.

KNIHOVNY 1

KNIHOVNY. Provozní doba knihoven, zůstává i v období letních prázdnin stejná.

Datum: 6. 7. 2025

Provozní doba knihoven, zůstává i v období letních prázdnin stejná.
Velké Heraltice po 15:00-17:00, středa 9:00-11:00
Sádek sudý týden út 14:30-15:30
Malé Heraltice sudý týden út 16:00-17:00

Zobrazeno 61-90 ze 264

Aktuálně

Kontakt

Adresa
Obecní úřad
Opavská 142
747 75 Velké Heraltice
Spojení
Tel: 553 663 115
E-mail: urad@heraltice.net

Podrobný kontakt

Napište nám

Úřední deska

Jak si zařídit?

Aktuální počasí

dnes, úterý 13. 10. 2026
oblačno 12 °C 3 °C
oblačno, jihozápadní větřík
vítrJZ, 2.42m/s
tlak1027hPa
vlhkost59%

Jsme členy

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Odstávky ČEZ

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Videogalerie


mapa

Velké Heraltice na Mapy.cz